Auto Hold: Elektronik El Frenin yanında bulunan kemer takılı olduğunda düğmeyle aktive edilebilen bir fonksiyondur. Aracın frenine durucak kadar basıldığında devreye girip aracı yokuş aşağı-yukarı veya düz yol farketmezsizin tutmaya yarar. Bastıktan sonra ayağınızı frenden çekip gerekirse saatlerce o pozisyonda tutabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla da gerekli eğimlerde bunu tam el freni çekerek de kullabiliyor fakat daha denk gelmedim. Hem yokuşlarda kolaylık sağlarken duran trafikte ayağınızı yormaktan kurtarır.

Yokuş Kalkış Asistani: Herhangi düğme veya göstergesi bulunmaz, kemer takılı olması gibi şartları yoktur. SADECE yokuş yukarı çıkarken durduğunuzda frene sonuna kadar bastığınızda devreye girerek siz gaza basana kadar 2-3 saniye kadar aracı yokuşta tutup sonra kaydırmaya devam edecektir. Yarı otomatik araçlarda olan kaydırmayı 3 saniyeliğine engelleme yarar. Eğer kemeriniz takılı değilse veya HOLD aktif değilse kullanmanız yararınıza olacaktır..

Gelelim Auto Hold'un faydalarına.. Öncelikle aracı tam olarak durdurmanıza yarar ve bu sayede frene yumuşak basarak durduğunuzu düşünseniz bile DSG'nin birinci düşmanı yarı-kavramayı engeller. Sürekli acaba yarı kavrama yapıyor mu diye bakıp hissetmenizi düşündürmeyecektir. Konfor dan çok DSG ömrüne faydası var.
Konfor kısmına gelince ise sıkışık bir trafikteyseniz veya ışıklardaysanız frene bir kere basıp ayağınızı*çekmenize yarıyacaktır. Emin olun ayaklarınıza çok çok fazla etkisi var.

Auto Hold-up bildiğim kadarıyla araca zarar verecek hiç bir durumu yok. Sadece benim gibi gaza yüklenmeden kalkıyorsanız, Auto Hold çalışma sistemi gereği araç gerekli ivmelenmeyi yakalayana kadar tutacağı için, yumuşak kalkış yaptığınızda balata sanki biraz daha aşınıyor gibi hissediyorum. Yani hızlı kalkarsam sorun yok balata ayrılıp hemen hareket başlıyor fakat yavaş kalkınca çok kısa süreli gaz+fren yapıyormuş hissi veriyor fakat bunu hissetmek pek de kolay degil. Kaldı ki böyle zararı olsa bile: Şanzımanın zarar görmesi > balataların eskimesi olduğundan ben tercihimi balatadan yana kullanıyorum